Gyömrői Nepomuki Szent János Templom

A több mint hétszáz éves múltra visszatekintő Gyömrő különleges ékessége a római katolikus kistemplom. A Nepomuki Szent János tiszteletére emelt templomot 1777-ben szentelték fel. Tervezője Fellner Jakab, a kor nagy építőművésze. A belső tér kialakítója Kilian Ignaz Dietzenhofer.

Az építkezés költségeit Ürményi Bernát földesúr biztosította.

A templom kiemelkedő jelentőségét az egységes stílusú megjelenés adja, mely külső megformálásban és a belső tér kiképzésében egyaránt megvalósul. A liturgikus eszközök, és a berendezés tárgyainak szerencsés megválasztása erősíti a stílusegység látványának élményét.

Az olajfestés technikájával készült mesterien megalkotott nagyméretű oltárkép Nepomuki Szent Jánost ábrázolja extatikus átszellemültségben.

Vélemény, hozzászólás?